Teška krađa provaljivanjem zabilježena je u mjestu Jovac, općina Dvor, gdje je nepoznati počinitelj tijekom zadnja četiri dana provalio u kuću 83-godišnjeg mještanina i ukrao peć.
Od kaznenih djela krađe koje su jučer prijavljene policiji, a počinili su ih nepoznati počinitelji, u mjestu Podgorje, općina Gvozd, počinitelj je iskoristio odsutnost vlasnika te iz nezaključane staje ukrao više komada alata i raznih električnih aparata, pričinivši štetu od nekoliko tisuća kuna.
Unazad tjedan dana u Slavskom Polju, općina Gvozd, počinitelj je iz rezervoara radnog stroja vlasništvo vinkovačkog poduzeća istočio i ukrao gorivo.
U Sisku je na gradskom kupalištu ukraden mobitel, s parkirališta za bicikle uz željeznički kolodvor ukraden je bicikl, dok je u jednom sisačkom naselju počinitelj iskoristio odsutnost vlasnice te skinuo i ukrao nekoliko komada njene dvorišne ograde.