- Objavljeno: 30.06.2011.
U Majuru održana prezentacija akcije "Manje oružja - manje tragedija"
Tako su građani upoznati s ciljevima ove akcije odnosno s opasnostima oružja i minsko-eksplozivnih sredstava, s područjima koja su označena kao minsko sumnjiva te načinima i oznakama kojima se takva
Foto: PP Hrvatska Kostajnica
Policijski službenici Policijske postaje Hrvatska Kostajnica su u utorak, 28. lipnja u poslijepodnevnim satima u Narodnoj knjižnici i čitaonici Majur održali javnu prezentaciju MUP-ove akcije Manje oružja-manje tragedija, koja se organizira u suradnji s Programom Ujedinjenih naroda za razvoj u RH, a kampanja se financira iz EU regionalnog projekta SEESAC potpora aktivnostima kontrole oružja na području zapadnog Balkana.
U prezentaciji i izlaganju akcije, koja za cilj ima dragovoljnu predaju oružja, streljiva i drugih nedopuštenih eksplozivnih sredstva, uz policijske službenike je sudjelovala i djelatnica Hrvatskog centra za razminiranje u Sisku, savjetnica za edukaciju i pomoć žrtvama mina.
Tako su građani upoznati s ciljevima ove akcije odnosno s opasnostima oružja i minsko-eksplozivnih sredstava, s područjima koja su označena kao minski sumnjiva te načinima i oznakama kojima se takva područja označavaju.
Također su upoznati i sa zakonskim sankcijama protiv osoba koje ilegalno posjeduju oružja i minsko-eksplozivna sredstva, dok je posebno naglašena predaja vatrenog oružja, streljiva i minsko-eksplozivnih sredstava i to bez sankcija, a što upravo ova akcija omogućava kako bi domove naših građana učinili "čišćima" od opasnih ubojitih sredstava i samim tim sigurnijima za život.
Tijekom prezentacije građani su razgledali i izložene promidžbene materijale, koji će u Narodnoj knjižnici i čitaonici Majur ostati do daljnjega kako bi se i budući posjetitelji mogli upoznati i informirati o ovoj akciji.
