​Stevo Turek - policijski službenik interventne jedinice policije osvojio tri medalje na Državnom prvenstvu u praktičnom streljaštvu i 30. KUP Osijeka

Slika /PU_SiM/stevo zadnji .jpg

U organizaciji Udruge za praktično streljaštvo Pampas, 5. i 6. listopada održan je 30. KUP Osijeka i Državno prvenstvo Hrvatske, pod pokroviteljstvom Hrvatskog saveza za praktično streljaštvo. Ovaj događaj okupio je 90 strijelaca iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Litve i Srbije, koji su se natjecali u različitim disciplinama.

Jedan od istaknutih natjecatelja bio je policijski službenik Policijske uprave sisačko-moslavačke, koji je svojim izvanrednim nastupom osvojio tri medalje. U disciplini STANDARD, osvojio je brončanu medalju, dok je u ekipnom plasmanu pridobio srebrnu medalju. Njegov najveći uspjeh došao je u kategoriji seniora, gdje je postao državni prvak.

Policijski službenik Stevo Turek aktivni je član hrvatskog Saveza za praktično streljaštvo, punopravni član kluba Double Alfa Zagreb, te licencirani strijelac. Kao član reprezentacije Republike Hrvatske sudjelovao je na europskim prvenstvima u praktičnom streljaštvu koja su se održavala 2010. godine u Beogradu i 2016. godine u Mađarskoj. Nadalje, sudjelovao je i na međunarodnim natjecanjima u Austriji, Sloveniji i Bosni Hercegovini te je do sada osvojio više pojedinačnih i ekipnih odličja.

Ovaj rezultat na natjecanju svjedoči o njegovoj posvećenosti ne samo sportu, već i profesionalnom razvoju. Izvrsnost u praktičnom streljaštvu dodatno poboljšava njegove vještine potrebne za svakodnevni policijski rad, uključujući preciznost, koncentraciju i sposobnost brze analize situacije.